Історія освіти м. Куп'янська

Історія освіти м. Куп’янська

Історія нашого міста яскрава, багатогранна, сповнена трагедіями та валетами, наповнена особливим подихом духовності, науковості, спрямуванням на подальший розвиток на хвилях життя.

Із зростанням у Куп’янську населення й економіко — технічним розвитком міста виникла потреба в розширенні освітніх закладів. Тож з початком XX століття спостерігається стрімкий ріст кількості учбових закладів. В цей час на освіту Куп’янська негативно впливають такі чинники: відсутність фінансування, нестача освітянських кадрів, класовий підхід до інтелектуальної сфери, постійні зміни влади. Ні школи, ні платні бібліотеки, ні кіно не були доступними більшості робітників, селян, які складали населення міста. У 1924 році у Куп’янському повіті нараховувалося 80000 неписьменних га 20000 малописьменних.

Головною метою діяльності освіта нашого міста протягом всього розвитку є прагнення до збільшення духовних та культурних надбань, покращення якості знань.

Освітяни Куп’ящини своєю наполегливою працею, компетентністю, своїми серцями та натхненням виховали не одне покоління свідомих і високоосвічених людей, зданих до активної діяльності у різних галузях громадського та державного життя, у галузі культури і науки.

Всі досягненім освітян були здобуті під керівництвом людей , для яких професія вчитель — еталон честі, порядності, професійності.

Вважаємо, що матеріал, досліджений під час наукової роботи , можна використати при оформленні експозицій музею освіти міста Куп’янська.